Diákigazolvány

Első diákigazolvány / beiratkozáskor

1. Az ügyintézés az okmányirodában/kormányablakban indul, ahol a NEK adatlap igénylését kezdeményezik. Ehhez szükség lesz a személyigazolványra és a és lakcímkártyára is. A képet ott készítik el helyben.
  2. Az ott megkapott NEK adatlapot kell elhozni beiratkozáskor a többi nyilatkozattal együtt.
  3. Az iskola az Oktatási Hivatalon keresztül egységesen megigényli az elsősöknek a diákigazolványokat, melyet az első szülői értekezleten a szülő vehet át.

Amennyiben nem beiratkozáskor adja le a NEK adatlapot, úgy ezt a későbbiekben pótlandó az iskola portáján tudja leadni a titkárság részére. Az elkészült kártyáról az értesítést KRÉTA üzenetben küldjük ki a szülő/gondviselő részére.

Diákigazolvány pótlása (elveszett, megsemmisült igazolvány)

Ha elveszett vagy megsérült a diákigazolvány, akkor lehetőség van a pótlására. Ha a NEK-adatlap 5 éven belül készült, akkor elegendő a titkárság felé írásban jelezni a pótlási kérelmüket, így és az Oktatási Hivatal kiállítja az új igazolványt.  Az elkészült kártyáról az értesítést KRÉTA üzenetben küldjük ki a szülő/gondviselő részére.

Amennyiben a NEK adatlap 5 évnél régebbi, úgy újra el kell menni az okmányirodában/kormányablakba, ahol a diákigazolvány ügyintézést el kell indítani. Majd a kiállított fényképes adatlapot kell elhozni iskolánk portájára.  Az elveszett igazolványok pótláskor kérjük, hogy figyeljenek arra, hogy ha gyermekük elmúlt 12 éves, akkor az Ő aláírására is szükség van a NEK-adatlapon.

Iskolánkba beiratkozó tanulóinknak mindenképpen szükséges új diákigazolványt kérniük, és rendelnünk!