877193Ft

A Naturella Alapítvány a Pilisszentiváni Gyermekekért a 2023. évi személyi jövedelemadók 1%-ából befolyt összeg.

A Naturella Alapítvány a Pilisszentiváni Gyermekekért 1995-ben hozta létre Hachbold Márton és felesége. Céljuk az volt, hogy legyen egy - az iskolát, a tehetséges gyerekeket és a nehéz anyagi körülmények között élő tanulókat - segítő szervezet.

Miért támogasson minket?

Bevételi forrásaink nagy része a személyi jövedelemadó 1%-nak felajánlásából származik.
Magánszemélyeken kívül cégek felajánlásait is szívesen fogadjuk!

Mit csinálunk?

• Az Alapítvány minden évben ösztöndíjat oszt, a gyerekek és a pedagógusok javaslata alapján.
  • 2020. évtől: "Az iskola kiváló tanulója" plakettet adományoz tantestületi javaslat alapján
  • Támogatja az iskolai farsangi bálokat.
  • Hozzájárul a napközis tábor költségeihez.
    Fizeti a belépőket,
    Fizeti a diákok étkeztetésének egy részét.
  • A német cserekapcsolatban résztvevő gyerekek költségeinek nagy részét kifizeti.
  • Fizeti a versenyre utazók útiköltségét.
  • Fizeti a külön buszokat, melyek a sport rendezvényekre szállítják a diákokat.
  • Fizeti egyes kirándulások útiköltségeit.
  • Jutalmakat vásárol a versenyeken eredményesen szereplőknek.
  • Jutalmazza a jeles és kitűnő tanulókat, a közösségi munkában jeleskedő diákokat.
  • Segítséget nyújt a beteg rászoruló tanulóknak.
  • Taneszközöket vásárol az iskolának.
  • Fizeti a Márton-napi kiadásokat.
  • A Művészetek napján szervezett kézműves foglalkozásokra alapanyagokat vásárol, támogatja a gálaműsort.
  • Karácsonykor ruhát vásárol a rászoruló diákoknak.
  • Segíti az iskolai rendezvényeket.
  • Fizeti a rászoruló gyerekek táborozását, osztálykirándulását.
  • Megvásárolja az iskolába hívogató rendezvényre az óvodásoknak a kitűzőket.

Alapítványunk célja az oktatás-nevelés, valamint a diákok személyes támogatása.

Célunk az iskola diákjainak nevelése, képzése, a tantervi oktatás, a kultúra, a művészet és a nyelvi-nemzetiségi oktatás területén. Minél magasabb színvonalú iskolai oktatás lehetőségének megteremtése, valamint olyan környezet kialakításának támogatása, melyben a gyerekek szívesen töltik el a tanévet.

Figyelmet kell fordítani az iskola tárgyi eszközeinek és bútorzatának modernizálására és fejlesztésére az oktatás minőségi fejlesztése és egy kellemes, gyerekbarát légkör kialakítása céljából.

Fontosnak tartjuk a tehetséggondozást és ennek támogatását, valamint a hagyományőrzést, ezért az ezt érintő programokban részt veszünk, és tárgyi eszközöket is biztosítunk.

Úgy véljük, törekedni kell a magyar és a nemzetiségi kulturális értékeinek minél szélesebb körű megismertetésére és megszerettetésére.

A kuratórium tagjai:

Princz Viktória

elnök

Kesztnerné Varjú Andrea

tag

Kohlhoffer Marietta

tag

Kérjük, ha egyetért az alapítvány céljaival, támogassa az Alapítvány tevékenységét személyi jövedelemadója 1 %-ának átutalásával!

Adószám: 18074686-1-13

Számlaszám: 11742245-20048817