Művészeti iskola

Az 1960-as években az érdi Zeneiskola kihelyezett tagozata, az akkori Kultúrház apró szobáiban fogadta a zenét tanulni vágyó szentiváni gyerekeket. Később a pilisvörösvári Zeneiskolába járhattak délutánonként a diákok.
1990-ben megalakult nálunk is a zeneiskola. Azóta az itt, zenét tanuló diákok közül már többen zenekart alapítottak és a mi, régi tanítványaink zenélnek a községi zenekarban is.
1993-ban indult meg a tanulók művészeti oktatása kézműves, tánc, később színjáték tanszakokon.
1999-ben a tanulók kívánságának eleget téve beindítottuk a gitár tanszakot.
A Művészeti Iskola tanulói általában pilisszentivániak, de nem csak általános iskolai korosztály, egyre többen járnak vissza a középiskolások közül, és .0 vannak egyetemista növendékeink is.

A jelenleg működő klasszikus zenei tanszakok a következő:

Fafúvós tanszak:

• furulya,
  • fuvola,
  • klarinét.

Rézfúvós tanszak:

• trombita,
  • tenorkürt,
  • baritonkürt,
  • tuba

Akkordikus tanszak:

• harmonika,
  • gitár,
  • ütő.

Billentyűs tanszak:

• zongora

A képzés során a két előképző évfolyam után hat alapfokú évfolyam következik. A hatodik évfolyam után alapvizsgát tehet a tanuló és ezután folytathatja tanulmányait a továbbképző évfolyamokon. (4 év)

A zenei tanszakokon heti kétszer félórás hangszeres és kétszer 45 perces szolfézs óra, a kötelező óraszám.

A tanszakokon tanító pedagógusok nevét és a maximális létszámot a következő táblázatban foglaljuk össze:

Tanszak Pedagógus neve Maximális létszám
furulya-trombita Boros Sándor  22
furulya-fuvola Cservenák Boglárka 18
gitár Eichinger Tibor 16
furulya-baritonkürt, tenorkürt, tuba Harmati Elek
zongora Kiss Éva 15
furulya-klarinét Rácz Balázs 10
harmonika Sax Norbert 11
ütő Sztajkosz Alekosz 6
zongora Weintraut Borbála 12

A végzős és kimaradó diákok helyére júniusban lehet jelentkezni. Rövid meghallgatás után a zenetanárok döntenek arról, hogy melyik tanulót lehet felvenni. A meghallgatás időpontjáról a tanév rendjében előre is tájékozódhatnak. Valamint aktuális eseményeink közé kitesszük az információs plakátot nyitólapunkra iskolánk hírei közé.

A tanév során félévkor és év végén vannak hangszeres vizsgák és tanszaki hangversenyek.

Ezek mellett a zeneiskolások az általános iskolásokkal együtt fontos szereplői az iskolai ünnepségeknek.

A zenei tanszakok mellett működik a Környezet- és kézműves kultúra tanszak.

Heti kötelező óraszám: 4-szer 45 perc.
Csoportonként maximális létszám 15 fő.
Tanévenként négy csoportot indíthatunk.

A csoportok vezetője Szaniszló Judit.

A művészeti iskola tanulói év elején és félévkor térítési díjat fizetnek. A térítésidíj alapösszege tanévenként változik. Az összeg függ a diák életkorától és az előző év végén a Művészeti Iskolában elért eredményétől is. A tandíj rendelet megtalálható honlapunkon.

Térítési díjak

Cím